BLOG
Mobil Siteler Burada!
March 12th, 2014 tarihinde gönderildi

        Tamamen yeni bir mobil web sitesi çözümün beta sürümünü başlattık. Web sitelerimiz her zaman mobil aygıtlarda görüntülenebilen olmuştur, ama artık kolayca bir tuşla sadece bir tıklama ile tüm web sitesinin mobil bir sürümünü oluşturabilirsiniz. En web içeriğe NetKurulum sahip olup web ile  mobilin senkronizesi tamamen aynı olacak.

Yeni Özellikler Neler?

        Daha önce web sayfanızın görüntüsü mobil sayfanızda farklı oluşuyordu.Kullanıcılarımız düzenlemeler yapmak zorunda kalıyodular.

        Şimdi ise bir tuşla tüm içeriğiniz aynı kalarak mobil bir sayfayada sahip olabiliyorsunuz. Sayfanızdaki tüm özellikler mobil sayfanızdada devam ediyor.

Mobil Sayfası Nasıl Etkinleştirlir?

       NetKurulum yeni 2.0 sürümünü kullanıyor olmanız gerekir. Bu özelliği etkinleştirmek için yeni sürümü kullanmanız yeterlidir. Eğer henüz güncellenmemiş eski sürümünüz varsa, güncelleştirme yapabilmek için yazıyı okuyabilirsiniz. Zaten güncel sürümü kullanıyorsanız, sadece hesabınızla giriş yapın ve "Ayarlar" sekmesine tıklayın. Siz "mobil site Aktif" için yeni bir seçenek göreceksiniz.

      En kısa sürede bunu etkinleştirmek gibi, mobil temasını özelleştirmek için istenir. Bunu hemen yapmak zorunda değilsiniz ama biz bunu güncelleştirmenizi tavsiye ederiz. Bir mobil görüntüleme deneyimi için optimize edilmiş gibi mobil tema çok basitleştirilmiştir.

       Eğer Sayfalar uygulamalar üzerinde tema, özelleştirmek ve sayfalarından birini düzenledikten sonra. Yeni bir "cep" seçeneği artık editörün sağ alt menüsünde görebilceksiniz. Buna tıklarsanız sayfanın mobil sürümünü düzenleyebilirsiniz.

  Eski Sürümden Fark Çok mu?

      Daha önce de belirttiğim gibi, gerçekten yenilikçi bir mobil çözüm yaptık. Telefonunuzdan özelleştirebilirsiniz ve mobil içerik  masaüstü sürümüyle aynı olur. Örneğin, mobil versiyonu ilk açtığınızda dikkatinizi çekebilir tüm web bloklar  sütun sevmiyor ama sen bunu organize edebilirsin.  Sipariş değiştirebilir, web blok cep versiyonu ama gerçek içeriği web bloklar içinde aynı ve eşitleyebilirsin.

        Bu demektir ki, eğer bir değişiklik yapmak için bir web blok normal editor gibi, web içeriğini blok cep sayfası bile olsa farklı bir yerde mobil sürümde güncelleşir.

      Ama bazı içerikler  mobil sitelerin içersinde sorun oluşturabilir. Bu yüzden bazı blokları seçmek için izin verebilir ya da gizleyebilirsiniz  ve diğer değişimleriı bile yapabilirsiniz mobil editöründen istemediğiniz web sitesilerini seçebilirsiniz. Sadece tıklayarak bir web blok seçin ve yeni "gelişmiş" seçeneği ile gizlemek için özel blok yapabilirsiniz.

    Bu size bir sürü güç ,esneklik ve zaman kazandıracaktır.  Sayfanızın nasıl göründüğünü mobil içerik tutarak basit ve kolay bir şekilde güncelleme yapabilirsiniz. Temadaki bazı şeylerin hala güncel kalmasını sağlayın böylece sadece bir kere değişiklik yapmak yeterli! Biz buna GÜÇLÜSİM diyoruz(2014 yılın kelimesi)!


Yayınlanan kategorize edilmemiş    Takip edilen mobil site


0 Yorum

Yorum Yazın


Arama
Takip Et
takip et
Kategoriler
kategori yok